Hosting Blueboard.cz

MICHAL STARK

VSTUP/ENTER

michalstark.czKomu čemu novákovi

Pro Novákovy, nebo pro Novákovi? - Moje čeština - …

Danielu/Danielovi ; možné je oboje, ale pokud věta pokračuje "Novákovi", upřednostníme krátký tvar.Tedy Danielu Novákovi. Podobné je to s Lukášem, jen krátký tvar je "Lukáši"(kdo by taky psal Lukášu; leda jestli to není tvar nářeční)

Chystám se k panu Petru Novákovi - Proofreading.cz

Čemu nebo komu se říká montgomerák ?! Uzamčená otázka. ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce. Odpovědět Poukaz pro ženu a muže Novákovi nebo Novákovy? Jak se to píše? (3 odpovědi) Čím jste byli v minulosti? /test/ (12 odpovědí) O čem si psát, když nevíte o čem se bavit?

skloňování osobních jmen — PSK

Ale přeji Pavlu Novákovi k svátku. Vazba "navštívit komu koho" se v češtině nepoužívá, snad jen s výjimkou, kdy se někdo na Ontole snaží zdůvodnit nezdůvodnitelné. Anonym. Odpovídat lze i bez registrace. Dodržujte pravidla Ontoly. Vložit: Obrázek.

Koncovky -ovi a -ovy

komu čemu novákovi
Chystám se k panu Petru Novákovi Nedávno jsem dostal zajímavý dotaz, jaká je správná podoba 3. a 6. pádu j. č. u kombinace jména a příjmení v mužském rodu. Tedy zda se říká „k panu Karlu Vonáskovi“ nebo „k panu Karlovi Vonáskovi“ .

Skloňování jmen - komu/čemu - Poradte.cz

Jak zjistím, komu patří zabezpečená wifi v baráku (či v okolí), abych se s ním spojil a nabídl mu peníze, když se budu moct na internet připojit? Děkuji. Doplňuji: Upravuji otázku: Je tady někdo, kdo mi poradí? Odpověď typu - "podle sítě se dá zjistit ledasco" mmně ani nikomu jinému s …

Snímek 1 - zsnastrani.cz

3. pád komu? čemu? k panu Novákovi. 4. pád koho? co? pro pana Nováka. 5. pád pane Novák! Nováku! 6. pád o kom? o čem? o panu Novákovi. 7. pád kým? čím? s panem Novákem. Žena paní Nováková. 1. pád kdo? co? paní Nováková. 2. pád koho? čeho? bez paní Novákové. 3. pád komu? čemu

Dobrý slovník | čeština | Novák

a 6. pád podle vzoru pán:3. p. čísla jednotného je komu, čemu. Jdeme tedy k Pavlovi nebo Pavlovy. rubriky: první rubrika Mobilní verze.

Novákovi děti nebo Novákovy děti – Ontola

Jméno se potom skloňuje podle vzoru pán (komu, čemu - Jakubu Řehákovi), nebo podle vzoru muž (komu, čemu - Ondřeji Novákovi, Jonáši Hájkovi). V hovorové řeči pak na -ovi může končit obojí.

Pravopis: Pavlu nebo Pavlovi? – Ontola

Panu Novákovi nosí děti novivy. (komu, čemu = podstatné jméno ve 3. pádě) Nejsou to ale Novákovy děti. (čí děti? = příd. jm. přivlastňovací)

Koncovky -ovi a -ovy - Moje čeština - Čeština na …

-ovi/-ovy O Jedná-li se o podstatné jméno ve 3. nebo 6. pádu, píšeme vţdy –ovi. O Dej to Pavlovi. (Komu, čemu to dej? – Pavlovi) O Povídali jsme si o Pavlovi. (O kom, čem jsme si povídali? O Pavlovi.) O Ptáme-li se otázkou čí, jde o přídavné jméno a –ovi volíme jen tam, kde si lze ukázat ti.

Novákovi děti nebo Novákovy děti – Ontola

3. pád komu? čemu? k panu Novákovi. 4. pád koho? co? pro pana Nováka. 5. pád pane Novák! Nováku! 6. pád o kom? o čem? o panu Novákovi. 7. pád kým? čím? s panem Novákem. Žena paní Nováková. 1. pád kdo? co? paní Nováková. 2. pád koho? čeho? bez paní Novákové. 3. pád komu? čemu

VSTUP/ENTER

wot new year bonus codeproč měnit chladící kapalinukdo když ne mykdyž jdou na mužskýho létazivot jako ve snueska prahakdyž plastová okna netěsnítančím tak rychle jak dokážu onlinekdyz vy kachlicky tak my brizolitjak vyhrát telefon
novinky ostrava k čemu je solamyl tik tak cena alpa jako dezinfekce psč praha 9