Hosting Blueboard.cz

MICHAL STARK

VSTUP/ENTER

michalstark.czK čemu je olej v autě

Kdy měnit motorový olej? - tipcars

k čemu je olej v autě K čemu je olej v motoru? Stroj, jakým je motor, má v sobě řadu pohyblivých částí, které je nutné mazat, aby se zabránilo jejich přílišnému opotřebení a nežádoucímu tření, a to především v oblasti ventilového ústrojí a napojení klikové hřídele na ojnice. To právě provádí motorový olej.

Motorový olej aneb jde to i bez něj?

k čemu je olej v autě V závislosti na síle vrstvy může schnutí trvat od několika dnů po několik týdnů, a k pořádnému proschnutí a vyzrání barev je zapotřebí doba v řádu měsíců. Barva po zaschnutí Akrylové barvy schnutím často poněkud tmavnou, takže s tím musíte při malování počítat …

Auto má pod kapotou pět nádob. K čemu jsou a jak …

k čemu je olej v autě Turbodmychadlo obecně je druh turbokompresoru s kompresním poměrem do 2. Kompresní poměr je poměr tlaků na výstupu z dmychadla a na vstupu do něj. U pístových spalovacích motorů se výraz turbodmychadlo používá pro agregát, určený pro přeplňování motoru, tedy zvyšování tlaku v pracovním prostoru v průběhu sání.

Těsnění hlavy válců: Umí zničit motor! Jak poznat, že …

Auto potřebuje nejen benzín nebo naftu, ale samozřejmě i další důležité provozní kapaliny. Většina aut má proto pod kapotou pět nalévacích míst. Pro motorový olej, brzdovou kapalinu, chladící kapalinu, hydraulický olej do posilovače řízení a kapalinu do ostřikovačů.

Olej, nebo akryl? Pro a proti a k čemu se hodí | …

Příroda nám nadělila spoustu skvělých darů, které mají pozitivní vliv na naše zdraví. Některé jsou dokonce natolik prospěšné, že je výčtu unikátních vlastností těžké uvěřit. Do skupiny těch nejvzácnějších patří arganový olej – organický produkt, který se získává extrakcí z jader arganového stromu pocházejícího z Maroka.

Tipy a rady: Olej v autě? Nesmí ho být málo ani moc

Všeobecně zespodu-vleže na zemi se špatně cokoli na autě dělá (olej či jiná kapalina na obličej-příjemné, něco matlat štětcem- ještě tak na bocích, popálení od horkého výfuku, rez padá do vlasů, utírání bláta oblečením nebo obličejem..) Ten kdo je silnější v pase, je na tom ještě hůř..

Kdy, čím a jak často měnit motorový olej? Rady …

k čemu je olej v autě Olej v motoru není nesmrtelný. Ale jeho výměna je poměrně finančně náročná. Výměnu motorového oleje tak motoristé často odkládají nebo úplně zanedbávají. A to je samozřejmě chyba.

Kontrolování oleje: Víte, kdy a jak koukat na měrku

Mazací olej, jak víme, je viskózní kapalina, která zachovává tření v motoru mezi pohyblivými částmi. Lidé mají krevní oběh, agregáty zase potřebují k životu mazivo. Olej, který ztratil své mazací schopnosti, již není vhodnou kapalinou pro motor. Totéž platí pro nižší hladiny oleje, než je nutné.

Turbodmychadlo – Wikipedie

V případě ubývání se jedná o poměrně přirozený jev. Dokonce i motory ve výborném stavu mohou olej trochu spotřebovávat a manuály k autům tak zpravidla uvádí, jaká spotřeba je ještě v pořádku.

Kdy měnit jednotlivé filtry v autě? - Jaknaauto.cz

Ideální stav je lehce nad polovinou. Pokud je potřeba, doléváme olej stejné viskozity, které již v autě máte. Víčko pro dolévání je označené olejničkou. Při dolévání by hladina neměla překročit rysku MAX. U dolévání motorového oleje platí, že méně je více.

Jak na kontrolu oleje v motoru - Portál řidiče

k čemu je olej v autě Olej v motoru je to samé co krev v těle člověka. Bez něj to prostě nejde. Ba co víc, nesmí ho být moc ani málo a musí mít přesnou specifikaci. Jenže zatímco krev v těle se (většinou) mění sama, tak o olej v motoru se musíte pravidelně starat vy.

Motorový olej s dlouhou životností se nemusí vždy …

„ Do auta byste vždy měli dolít olej stejné specifikace, jako už v autě je,“ vysvětluje Karel Vomáčka z českého zastoupení firmy Millers Oils. „Když tedy v autě jezdíte olej specifikace třeba 5W-40, VW 505.01, ACEA C3 , tak právě ten samý olej byste měli i dolít.

VSTUP/ENTER

detektivní hry onlineelán kde sifilm chyť mě když to dokážešco dělat když mám zablokovaný krkkde bydlí zemankde hrát online pokercitronová tráva kde koupitčvut praha oboryjsem tak nadrženákdyž se zamiluje kůň noty na klavír
hry online cukrárna proč zelená barva když teče sprchový kout esterko proč jsou lidi tak zlí proč právě on csfd